OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26.06.2022 r.

 

  1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

  2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze Św. o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przed Mszy Świętej o godz.  17:30– serdecznie zapraszamy!

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17:30. Objazd chorych i starszych osób w piątek, od godz. 9:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub kancelarii. W sobotę, o godz.  17:00 nabożeństwo różańcowe z racji I soboty miesiąca.

  5. Serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary i zaangażowanie w Procesję Bożego Ciała, oktawę i zakończenie oktawy. Podziękowania te kierujemy do Druhów Strażaków, Pocztów Sztandarowych, Asyst niosących Feretrony, chorągwie, wspólnocie Żywego Różańca, LSO, Dzieciom Maryi, Dziewczynką sypiących kwiaty, chórowi i orkiestrze. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelki trud, a owoce duchowe niech przyniosą stokrotny plon w naszym życiu. Dziękujemy.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

  7. Dziękujemy za troskę o naszą świątynie. Za tydzień w sobotę na godz. 8:00 zapraszamy rodziny: Wojcieszak, Żurek, Chałupka, Lipińscy i Morka.