OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 czerwca 2022

  1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 15.30.

  2. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej procesja eucharystyczna z litanią do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

  3. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona liturgicznie z 24 czerwca). O godz. 18.00 będzie Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

  4. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, a zmarłym upraszajmy wieczną nagrodę.

  5. W piątek (24 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za włożony trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00. Codziennie pół godziny przed Mszą Świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.

  6. Także w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.

  7. W sobotę (25 czerwca) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  8. Bóg zapłać młodzieży, która w poniedziałek przystąpi do sakramentu bierzmowania za troskę o czystość kościoła i otoczenia na Boże Ciało i niedzielę. W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Łebek-Słonina, Ostrycharz, Rosińscy, Cielas, Bącela.