OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
12.06.2022 r.

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś swoje święto obchodzą dzieci klasy IV, które przeżywają rocznicę swojej I Komunii św. Życzymy im, by Ich wiara wzrastała a miłość do Chrystusa Eucharystycznego nieustannie pałała ogromnym ogniem oddania i zaufania.

  2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30 Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

  3. We wtorek, o godz. 18:30 próba sypania kwiatów dla dziewczynek.

  4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 8:3010:00 . Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy trasą do czterech ołtarzy wokół  kościoła po Mszy Świętej o godzinie 10:00. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Asystę Straży do baldachimu, asystę Pań do niesienia feretronów, Żywy Różaniec, LSO, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które przyjęły I Komunię Św., poczty sztandarowe i Wszystkich wiernych zapraszamy do upiększenia proces Bożego Ciała jako wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

  5. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię o godz. 18:00 łączyć będziemy z procesją wokół kościoła i litanią do Serca Pana Jezusa.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będziemy otaczać naszą modlitwą Ks. Kan. Proboszcza Mirosława – w 30 rocznicę święceń Kapłańskich. Zapraszamy do tej modlitwy dziękczynno-błagalnej prosząc dla księdza Proboszcza o wszelkie Boże łaski.

  7. We wtorek i w piątek na godz. 18:30 młodzież, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania 20 czerwca z rąk ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego, zapraszamy na próby liturgiczne.

  8. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na chorą Amelkę. Za wszelkie okazane dobro wypływające ze szczodrości naszego serca – dziękujemy. Za tydzień zbiórka do puszek na działalność Stowarzyszenia „Tacy sami”.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.