OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
05.06.2022 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś również Dzieci klas III obchodzą swoją I Komunię św., otaczamy ich modlitwą prosząc dla nich o wierność Chrystusowi Eucharystycznemu oraz by każdego dnia stawali się światłem dla świata
  i solą ziemi.

 2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Tego dnia również dzieci klasy IV obchodzą rocznice swojej I Komunii św.

 6. W sobotę 11 czerwca o godz. 8.00 udajemy się na Jasną Górę gdzie odbędzie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej Dzieci Komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

 7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze. Po spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu jesienią  prac przy ociepleniu budynku plebani.

 8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 16 czerwca). Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy tak jak w ubiegłym roku na terenie kościoła. Decyzja taka została podjęta na spotkaniu Rady Parafialnej, gdyż droga na Brzozę jest nierówna. W innym miejscu procesja ze względu na bezpieczeństwo nie może się odbyć. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości. O pomoc w budowie ołtarzy prosimy mieszkańców Brzozy, Wiktorowa, Białej Pierwszej i wspólnotę Żywego Różańca.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.