OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
29.05.2022 r.

 

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem. 

  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami chcemy trwać na modlitwie, w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowennę do Ducha Świętego odmawiamy codziennie w łączności z nabożeństwem majowym, a od czerwca z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę o godz. 15:30

  3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

  4. We wtorek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17:30. Objazd osób starszych i chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek, od godz. 14:00. Zapisy tych osób w Zakrystii. Nabożeństwo pierwszej soboty będzie w sobotę o godz. 17:00.

  6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to jednocześnie Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach w intencji tych dzieci, by Chrystus Eucharystyczny, którego pierwszy raz przyjmą do swojego serca nieustannie obdarowywał ich potrzebnymi łaskami i darami.

  7. W sobotę o godz. 9:00 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., rodziców i bliskich.

  8. 12 czerwca na Mszy św. o godz. 11:00, Dzieci klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św.

  9. 11 czerwca na Jasnej Górze odbywa się Kongres Eucharystyczny, który jednocześnie jest pielgrzymką LSO i wszystkich grup parafialnych na Jasną Górę. Zaproszeni na to wydarzenie jesteśmy wszyscy. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na to wydarzenie, wszystkich chętnych prosimy o zapisy do 7 czerwca.

  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.