OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 MAJA 2022

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

  2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  Procesja błagalna po Mszy św. o godz. 18.00.

  3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

  4. W piątek, 27 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

  5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

  6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

  8. W tym tygodniu zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. do pomocy w przygotowaniu świątyni i otoczenia na tę uroczystość.