OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022 r.

 

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

 2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli - kapłana i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena - kapłana i męczennika.

 3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 17:30Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

 4. W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w  XIV Zlocie Motocyklowym. Pragniemy podziękować organizatorom i motocyklistom za to modlitewne spotkanie. Chórowi za uświetnienie Mszy św., a Ks. Damianowi za wygłoszone słowo Boże.

 5. Klasy 8 oraz klasa I szkoły średniej rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się w naszej wspólnocie parafialnej 20 czerwca. Wszystkich kandydatów z tych klas zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 18:00.

 6. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej we wtorek i w czwartek o godz. 16:30.

 7. W dniu wczorajszym 3 Lektorów z naszej parafii - Fabian Marciniak, Antoni Michałczyk, Franciszek Szkop - przyjęło z rąk ks. Abp. Wacława Depo posługę Ceremoniarza. Gratulujemy nowo ustanowionym Ceremoniarzom i życzymy by miłość do Liturgii przeradzała się jeszcze bardziej w miłość do Chrystusa, a tym samym by stawali się codziennie niestrudzonymi świadkami wiary w swoim życiu.  
   
 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Kubski, Wojcieszak, Dziuba, Płatek, Wróbel, Pluskota.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.