OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
02.05.2021 r.

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

  2. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W Wiktorowie uroczystość Odpustowa ku czci św. Zygmunta.

  3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz.: 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

  4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele wg porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

  5. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego. Msza święta w intencji maturzystów 3 maja o godz. 11:00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań w piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:30. Objazd chorych i osób starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 14:00. Prosimy o zgłoszenie wizyty w Zakrystii.

  7. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne  kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy VIII.

  8. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza święta na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Pichlińscy, Mielczarek, Stopyra, Piątek-Szczepaniak, Karsznia.

  10. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.