OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
28.03.2021 r.

  1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

  2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

  3. Od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi w godz. 17.30-18.00. O godz. 18 Msza święta ze względu na zmianę czasu na letni.

  4. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy Świętej. O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

  5. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta). Czuwanie w Ciemnicy od godz. 8:00. W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej i nie rozdaje się Komunii Świętej poza liturgią Męki Pańskiej. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej w kościele, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00.

  6. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8:00 do Liturgii Wigilii Paschalnej. Zachęcamy do adoracji indywidualnej. W Wielką Sobotę w godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 15.00 poświęcenie pokarmów wielkanocnych na zewnątrz świątyni. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia.

  7. W sobotę o godz. 20.00 uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej, na którą przynieśmy świece. W Niedzielę Zmartwychwstania od godz. 5.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę.

  8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. W związku z nowymi wytycznymi prosimy parafian o wyrozumiałość. Prosimy zajmować miejsca co drugą ławkę i zachować dystans w podchodzeniu do Komunii św. Ze względu na limit osób przebywających w świątyni (20 osób) zachęcamy do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w duchowej łączności poprzez transmisje radiowe lub telewizyjne. Jest także możliwość przeżywania liturgii na zewnątrz świątyni (obowiąkowe maseczki i dystans 1,5 m).

  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Dziękujemy pięciu rodzicom dzieci przygotowujących się do I komunii świętej za prace przy obcięciu i pielęgnacji krzewów. W poniedziałek i wtorek po Mszy świętej zapraszamy chętnych do pomocy przy dekoracji Grobu Pańskiego.