OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14.03.2021 r.

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  3. Trwa Nowenna do św. Józefa. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

  4. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Belda, Kamyk, Smułka-Fryta, Smułka, Papciak.

  5. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VII

  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można też nabyć świece caritas na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

  7. W dniach od 21-24 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.