OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021 r.

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.: 16:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  3. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII

  4. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  5. 21 marca rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Parafii. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Paweł Kostrzewski – wikariusz z Częstochowy.

  6. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie.  W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Sykuła, Harendarz- Kotala, Niesłony, Pietrzak-Lipa, Sroka-Niemczyńscy.