OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 LUTEGO 2021

  1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu –  czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne jako jałmużna postna.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.

  3. Dzisiaj wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

  4. W sobotę 20 lutego na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VII – dwie grupy.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białeji Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Rybczyński-Sumorek, Skrzypeccy, Szwed, Wątroba, Napierajczyk-Wrzosek.

  6. Na zakończenie starego roku w sprawozdaniu podaliśmy informację o zamiarze rozbiórki budynku dawnej organistówki. Prace zostaną jednak wstrzymane do 15 marca, gdyż zrodził się pomysł wynajmu tego budynku wraz z działką. Jeśli do 15 marca nie znajdzie się zainteresowana osoba czy inwestor, to po tym dniu budynek zostanie rozebrany. Informacje szczegółowe można uzyskać od panów: Andrzeja tel. 608557519 i Łukasz tel. 515092055.

  7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.