OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA
24.01.2021 r.

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja
  w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

 2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

 3. Ksiądz Prymas zadecydował o przystąpieniu naszej Archidiecezji do akcji „Dzień solidarności z Chorwacją”. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.

 4. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

 5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Rzepeccy, Stefaniak, Przebierała, Strzelczyk, Nowak.

 6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wyjątkowe w tym roku spotkania kolędowe z parafianami w naszym kościele. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej, którą tworzymy. Dziękujemy  także za ofiary kolędowe składane z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
 • We wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
 • Czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.