OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 II NIEDZIELA ZWYKŁA
 17 STYCZNIA 2021

  1. Od poniedziałku 18 stycznia do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy daru jedności dla wyznawców Chrystusa.

  2. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.

  3. Przyszła niedziela 24 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.

  4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej.

  5. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Olejnik, Byczak, Kwaśny, Świtoń-Szczęsny i Szuster.

  6. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, nie odbywa się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do naszej parafialnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 18.00, która sprawowana jest w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom.

Msze Święte o godz. 18.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2021

  • 18 Stycznia (poniedziałek) – mieszkańcy Białej Kopiec od rodziny Szuster do rodziny Rzepecki-Kowalik.
  • 19 stycznia (wtorek) – mieszkańcy Białej Pierwszej od rodziny Jagiełów do Patyk- Włodarczyk i od Pana Czerkawskiego do rodziny Kotala.
  • 20 stycznia (środa) – mieszkańcy Białej Parceli od rodziny Sip-Chałupka do Białej Kopiec rodziny Blabuś.
  • W czwartek 21 stycznia o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie kolędy - zapraszamy te rodziny, które nie mogły przybyć na modlitwę i zawierzenie swojej rodziny w wyznaczonym czasie.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.