OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
10.01.2021

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.  Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

  2. W piątek na godz. 17:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych z racji III piątku miesiąca.

  3. Bóg zapłać za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy rodziny: Woźniak, Parzybut – Kamińscy, Kot, Gryguła-Pokrzywniak, Kumor, Baryła.

  4. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do naszej parafialnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 18.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom.

Msze Święte o godz. 18.00 w intencji parafian w ramach wizyty  duszpasterskiej:

  • 11 stycznia (poniedziałek) – Biała Rządowa od rodziny Słaby- Baryła do rodziny Dziuba Tomasz (do straży).
  • 12 stycznia (wtorek) – Biała Rządowa od rodziny Nagły do Banku.
  • 13 stycznia (środa) – Biała Parcela (od Banku) od rodziny Wrzosek- Lichtur do rodziny Włodarczyków.
  • 14 stycznia (czwartek) – mieszkańcy Biała Rządowa „Dziadownia” od rodziny Paluszek do rodziny Kot, oraz od Pryzmatu do Rodziny Skoczylas (do starej remizy)
  • 15 stycznia (Piątek) – Od rodzin Wykrota i Cyrus do Rodziny Tomczak oraz od rodziny Smułka do rodziny Promny.
  • 16 stycznia (sobota) Biała Druga od rodziny Kamyk – Koniarczyk do Biała Kopiec do rodziny Rzepeckich.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.