OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
03.01.2021 r.

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

 2. We wtorek, 5 stycznia w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego o godz: 19:00 zachęcamy do zaśpiewania w domach i kościołach wraz z całą Polską wspólnie kolędy „Mędrcy Świata, Monarchowie”.

 3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

 5. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy.

 6. W przyszłą niedzielę 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze.

 8. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Antosik, Dubas, Majchrowscy, Chrobot, Chrobot, Żurek.

 9. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do naszej parafialnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 18.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom.

Msze Święte o godz. 18.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2020/2021

 • 04 stycznia (poniedziałek) – mieszkańcy Brzozy od Górna do Stępień-Lizoń.

 • 05 stycznia (wtorek) – mieszkańcy Brzozy od rodziny Cyga do rodziny Mielczarków.

 • 07 stycznia (czwartek) – mieszkańcy Białej Parceli III od rodziny Gasztych do rodziny Golański-Bącela i Białej Parceli II od rodziny Wojcieszak do rodziny Ignasiak.

 • 08 stycznia (piątek) – mieszkańcy Johanki i domy za torem od rodziny Szymanek do rodziny Karsznia

 • 09 stycznia (sobota) – mieszkańcy Białej Parceli (Droga Wiktorowska) od rodziny Szafran do rodziny Koźlak- Szkudlarek i od rodziny Szkop do Pani Emilii Smułka (do kościoła)

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.