OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020

  1. Powoli kończy się Adwent. Ufamy, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

  2. W poniedziałek odwiedzimy z posługom sakramentalną chorych i starszych wiekiem, tylko tych którzy zostali zgłoszeni. Ksiądz Proboszcz od godz. 14:30, a Ksiądz Damian od godz. 14:00.

  3. W poniedziałek, koło godziny 14:00 prosimy o pomoc przy oprawieniu i wniesieniu do kościoła  choinek, także w poniedziałek i wtorek po Mszy św. prosimy o pomoc w dekoracji Kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

  4. Do środy włącznie roraty o godz. 17:00. W naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16:30 do godz. 17:00 oraz w Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 7:30 do 8:00. O godz.  8:00 Msza Św.

  5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

  6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

  7. Pasterka w naszej parafii o godz. 22:00 w Wiktorowie i o godz. 24.00 w Białej. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 8:30, 9:45 w Wiktorowie i o 11:00. Nie będzie mszy św. o godz. 16:00. W dzień św. Szczepana - tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego - Msze św. jak w każdą niedzielę.

  8. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Natomiast spotkania kolędowe dla poszczególnych miejscowości i rodzin odbędą się w kościele. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

  9. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Dzień imienin ks. Biskupa Jana Wątroby.

  10. Są jeszcze do nabycia opłatki u Pana organisty.