OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22.11.2020 r.

  1. Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji Wszystkim Ministrantom i Lektorom składamy najlepsze życzenia. A nimi niech będą słowa św. Jana Pawła II: „ Drodzy Ministranci podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi «pomocnikami». Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie…” Życzymy Wam tej odwagi i siły w wypełnianiu woli Boga w Waszym życiu.

  2. Z okazji przypadającego dziś również wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy najlepsze życzenia naszemu Panu Organiście Romanowi Sawickiemu, chórowi i scholii. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu i służenia swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie. Niech realizacja powołania staje się drogą do Boga. Szczęść Boże.

  3. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w Roratach. Na pierwszej Mszy Świętej poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny, które będą do nabycia u Pana Romana oraz w kancelarii czy zakrystii.  W przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  4. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły dotyczące spotkań formacyjnych osób przygotowujących się do Bierzmowania oraz grup parafialnych.

  5. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie. Do sprzątania naszego kościoła zapraszamy w sobotę od godz. 9.00 rodziny: Golańscy, Szymanek, Włodarczyk-Patyk, Rzepeccy-Kowalik, Browarny.