OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
08.11.2020 r.

  1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. 

  2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

  3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 17:00.

  4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Można jeszcze składać w tym tygodniu na wypominki roczne.

  5. Przestrzegajmy wymogów sanitarnych. Pamiętajmy o dezynfekcji, maseczkach
    i zachowaniu dystansu. Od wczoraj – zgodnie z nowymi restrykcjami – w Kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 W naszym Kościele w czasie sprawowania liturgii może być maksymalnie 20 osób. Nie ma jednak ograniczenia liczby wiernych, którzy znajdują się na zewnątrz.

  6. Bóg zapłać za posprzątanie naszych Kościołów w Białej i w Wiktorowie. Za Tydzień na godz. 9:00 zapraszamy rodziny: Mrugała, Czerkawski, Jagieła, Pawełczyk, Skrzypeccy i Woźniak.