Obraz może zawierać: tekst „KPRM w dniach 31.10 2.11 cmentarze będą zamknięte * Nie dotyczy uroczystości pogrzebowych czynności z nimi związanych”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 LISTOPADA 2020

  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. w naszym Kościele o godz. 9:00, o godz. 17:00 różaniec z wypominkami, a po nim o godz.  18:00 Msza Św. oktawalna.

  3. Od 2 do 9 listopada o godz. 17:00 różaniec z wypominkami za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza święta oktawalna. W niedzielę natomiast o godz. 15.00 różaniec, a o 16:00 Msza Św. oktawalna.

  4. Zgodnie z zarządzeniem cmentarze w dniach 31 października, 1 i 2 listopada są zamknięte. Przypominamy wszystkim wiernym, że cmentarze można nawiedzać przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich świętych jak i cały miesiąc listopad.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego. Okazja do spowiedzi w naszym kościele w piątek od godz. 16:30 do godz. 18:00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Matką i Królową.

  6. W tym miesiącu odwołujemy wizytę chorych i starszych osób z wyjątkiem zagrożenia życia. Wizytę taką odbywamy na wyraźną prośbę zainteresowanych.

  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów i otoczenia. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Kupscy-Mączka, Golańscy, Krzemień-Patkowscy, Małek, Kubat, Machynia, Brożyna.