OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 PAŹDZIERNIKA 2020
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. 1. Trwają nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30 , w niedzielę o godz. 15.30. Dzisiaj w niedzielę, 18 października obchodzimy Niedzielę Misyjną. Taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

  2. W najbliższy czwartek, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  3. Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa wypominkowe. Kartki na wypominki z wypisanymi imionami zmarłych można składać w kancelarii od godz. 16.00 do 17.00. Wzory kart są do zabrania na stoliku z tyłu kościoła.
  1. Pragniemy kontynuować pracę formacyjną z grupami parafialnymi oraz prowadzić katechezy przygotowujące do sakramentów świętych. Chcemy to czynić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. konieczność wykorzystania z większej przestrzeni kościoła zamiast salki parafialnej.

  2. Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, polecamy opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otaczamy także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa  naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych patronów.

  3. Dyspensa: Zgodnie z dekretem z 28 maja br. została odwołana dyspensa ogólna z dnia 24 marca 2020 r., natomiast obowiązuje nadal dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem. W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „strefie żółtej” i „strefie czerwonej”, od dnia 18 października 2020 r. włącznie, udzielam dyspensy ogólnej od wspomnianego obowiązku wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej. Wszystkim duchownym i wiernym przypomina się, że zasady bezpieczeństwa sanitarnego wpisują się w przykazanie miłości bliźniego, wobec czego ich przestrzeganie jest obowiązkiem sumienia. Bez względu na własne poglądy powstrzymać się trzeba od jakichkolwiek ocen lub krytyki. Prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu .