OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
11.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” Z tej okazji można złożyć ofiarę materialną do puszki - na stoliku z prasą katolicką za ławkami - jako fundusz na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej świątyni odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

 3. We wtorek 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19:00 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta, a następnie wyruszymy z procesją różańcową. Naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 4. W środę 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, wychowawców i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.

 5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

 6. W sobotę o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VII – grupa św. Dominika Savio.

 7. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami) Ze względu na pandemię Koronawirusa prosimy wypełnione kartki przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach 16.30 do 17.15

 8. Przyszła niedziela 18 października to Niedziela Misyjna. Zbiórka ofiar na Dzieło Misyjne.

 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni – maseczki oraz dezynfekcja rąk.

 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 11. Bóg zapłać za posprzątanie naszych kościołów w Białej i Wiktorowie, oraz  ofiarę na kwiaty. W sobotę zapraszamy do sprzątania naszego kościoła rodziny: Nanys, Figlus, Dziuba, Kątny, Wątroba.