OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI  NIEDZIELA WIELKANOCY
17.05.2020 r.

 

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, i słuchanie Słowa Bożego – to wszystko otwiera nas na Boga, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II, które przypadają w dniu jutrzejszym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

  3. Od jutra rozpoczynają się Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje, błogosławieństwo w pracy oraz za kraje głodujące. W naszym kościele od poniedziałku do środy włącznie procesja błagalna do Krzyża ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17:50, a bezpośrednio po procesji Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

  4. Nabożeństwa majowe codziennie w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17:00.

  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę - którą rozpoczniemy w piątek - będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej i Przyjęcia Komunii świętej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Moi kochani zachęcamy do udziału i odważniejszego korzystania z sakramentów zwłaszcza w tygodniu, kiedy wiernych jest mniej. Każdego dnia spowiadamy w czasie Mszy św. i nabożeństwa.

  7. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie modlitewne rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św.

  8. W związku z kolejnym etapem łagodzenia obostrzeń również dotyczących uczestnictwa liczby wiernych w Kościele – kończymy transmisje nabożeństw majowych. Pozostajemy przy transmisji Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00. Dziękujemy wszystkim za łączność i obecność z nami w czasie tych trudnych dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach bezpośrednio w Kościele.

  9. Zapraszamy LSO o odważniejszy udział we Mszach i nabożeństwach. W czasie jednej Mszy i nabożeństwa może być maksymalnie 7 ministrantów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oczywiście udział ministranta we Mszy św. podyktowany jest zgodą rodziców.