OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY
10.05.2020 r.

 

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

  2. Trwają nabożeństwa majowe połączone z modlitwą różańcową. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana.

  3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 20:00. Ze względu na stan epidemiczny w naszym kraju – nie będzie miała miejsca procesja z figurą Matki Bożej. O godz. 20:00 rozpoczniemy Eucharystię,
    a następnie modlitwę różańcową, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

  4. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla innych.

  5. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym czasie w naszej Ojczyźnie.

  6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (do 7 czerwca). Każdego dnia spowiadamy w trakcie każdej Mszy św. i nabożeństwa.

  7. 18 maja na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na modlitwę w intencji swoich dzieci do naszego Kościoła.