OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 MAJA 2020

  1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja po każdej Mszy św. i rozważanie Słowa Bożego. O godz. 15: 30 nabożeństwo majowe

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach za ludzi młodych, którzy rozeznają drogę powołania. Prośmy dla nich o odwagę pójścia za głosem Jezusowego wezwania: Pójdź za mną!

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Od jutra nabożeństwa majowe połączone będą w tym roku z modlitwą różańcową. Jest to odpowiedź m.in. na prośbę Papieża Franciszka, który prosił o te modlitwę każdego dnia w rodzinie lub indywidualnie. Transmisja tych nabożeństwa oraz Mszy św. w niedzielę o godz. 11:00 na naszym kanale YouTube.

 

  1. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Polecajmy wstawiennictwu naszego świętego patrona wszystkich solenizantów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Przypominamy, że w naszym parafialnym kościele na każdej Eucharystii i nabożeństwie może zgromadzić się maksymalnie 20 osób. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy, aby zajmować miejsca w świątynie tylko i wyłącznie te wyznaczone.

 

  1. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.