Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 541

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12 kwietnia 2020 r.

 

  1. Choć w tym roku przeżywamy Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak niezwykle ograniczony, to jednak głęboko wierzymy, że będzie to dla nas wszystkich święty czas. Kiedy kobiety przyszły do grobu po szabacie i zastały go pustym, były zaniepokojone i pełne obaw, dopóki nie usłyszały słów aniołów. My już wiemy, że pusty grób nie jest powodem do lęku, lecz znakiem Zmartwychwstania Pańskiego. Niech zatem nie smuci nas owa ograniczoność w celebracji liturgii, a słowa naszego Pana – gdzie dwaj albo trzej zbierają się w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) – niech w tym szczególnym czasie napełnią nasze serca otuchą i nadzieją.

 

  1. Zachęcamy do duchowej łączności we Mszy Św. sprawowanej w naszym kościele i udziału przez transmisje internetową na YouTube.

 

  1. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30 , 9.45 Wiktorów, 11:00., 16.00. Transmisja Mszy z naszego Kościoła o godz. 11:00 i 16:00

 

  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Trwamy w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 Wobec Najświętszego Sakramentu będziemy te nowennę odprawiać.

 

  1. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja transmitowana na naszym kanele na YouTube.

 

  1. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.