OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I WYTYCZNE ODNOŚNIE WIELKIEGO TYGODNIA

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W tym roku odwołane są obchody Światowego Dnia Młodzieży. Mszę Świętą na Jasnej Górze w intencji młodzieży odprawi Ks. abp. Wacław Depo o godz. 13.30. Można skorzystać z transmisji w TV Trwam.
 2. Zapraszamy do modlitwy w łączności z naszą Parafią indywidualnie iw gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe z naszej świątyni:

Niedziela Palmowa

Msza św. godz. 11.00 i 16.00

Gorzkie Żale godz. 15.40

 

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

O godz. 20.30 czuwanie w ciemnicy.

 

Wielki Piątek

Godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

Godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.

Godz. 20.30 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

 

Wielka Sobota

Godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza św. o godz. 11.00 i 16.00.

 

 1. Informujemy wiernych, że w tym roku nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej. Istnieje możliwość spowiedzi indywidualnej. W Wielkim Tygodniu spowiadamy od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 – 18.00. Po spowiedzi jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, a także osoby, które powróciły z zagranicy, a nie odbyły jeszcze kwarantanny wstrzymał się od spowiedzi i udziału w nabożeństwach. Przypominamy, że okres, w którym możemy przyjąć Komunię wielkanocną, czyniąc zadość przykazaniu kościelnemu trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku do 7 czerwca).
 2. Arcybiskup Częstochowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników.Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Osoby starsze i chore powinny pozostać
  w domu. Prosimy, aby w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkować się tym ograniczeniom.
 3. W Wielki Czwartek  o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. O godz. 20:30 Adoracja w ciemnicy – będzie transmitowana za pośrednictwem internetu
 4. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta). W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej w kościele, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Będzie możliwość indywidualnej adoracji do godz. 22.00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W tym dniu w naszych domach ustawmy na stole, w centralnym miejscu Krzyż. Wieczorem w łączności z liturgią Męki Pańskiej ucałujmy go, jako znak naszego zbawienia.
 5. W Wielką Sobotę będzie możliwość prywatnej adoracji od godz. 9.00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W tym roku w nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Prosimy, aby obrzęd ten zastąpić modlitwą i Błogosławieństwem stołu w rodzinach w poranek wielkanocny. Tekst będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz zamieszczony w Głosie Św. Piotra. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę o godz. 20.00 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00, rozpocznie się biciem dzwonów, kiedy to Ksiądz Proboszcz wyjdzie z Najświętszym Sakramentem przed kościół i pobłogosławi całą naszą Parafię. Nie ma procesji rezurekcyjnej. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę. Nie ma Mszy Świętej o godz. 10.00.
 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Prenumerowane czasopisma są do odebrania na stoliku za ławkami.
 10. W Triduum Paschalnym  nie będziemy sprawować sakramentu pokuty.
 11. Zgodnie z wytycznymi, celebracje Świętego Triduum Paschalnego, a więc od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania będą sprawowane bez udziału wiernych, a jedynie z konieczną asystą. Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego będą transmitowane drogą internetową.
 12. Ze względu na dynamiczną sytuację w związku z pandemią, niektóre ograniczenia mogą ulec zmianie. Będziemy o nich na bieżąco informować.
 13. Bardzo dziękujemy parafianom i sympatykom za dar modlitwy w naszej intencji oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane do skarbony i przesyłane na konto parafialne.
 14. Ten Wielki Tydzień będzie zdecydowanie inny niż w ubiegłych latach. Warto zrobić wszystko, by te najważniejsze dni całego roku liturgicznego, mimo nałożonych ograniczeń, przeżyć jak najgłębiej w swoich rodzinach. Pomocą będą transmisje z naszego kościoła. Prosimy, by każda rodzina zatroszczyła się o to, by te święta w domach miały wyjątkowy charakter. Pan Bóg przygotował nam Święta Paschalne w nowym wydaniu. Zostaliśmy odarci z wszelkich zewnętrzności, żeby nic nam nie przysłaniało tego, co najważniejsze. Kiedy może będą nas smucić niektóre ograniczenia, pamiętajmy, że będąc posłusznymi zarządzeniom Pasterzy, trwamy pod Krzyżem, nawet gdy nie możemy realnie uczestniczyć we Mszy świętej. I to się Bogu podoba, bo jak mawiali święci: „milsze Bogu posłuszeństwo, niż nabożeństwo”.  
 15. Święta Paschalne ze swej istoty powinny mieć charakter rodzinny. Ufamy, że przeżyjecie te święta z miłością w swoich rodzinach. Jako duszpasterze czujemy się częścią Rodziny Parafialnej, którą wspólnie tworzymy i w podobnym duchu miłości będziemy świętować i czekać na Was po ustaniu pandemii.