OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 MARCA 2020

1. Podobnie jak Wy, z bólem serca przeżywamy obecną sytuację, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli spotkać się z Wami realnie na Mszach Świętych i nabożeństwach w naszym parafialnym kościele. Zapewniamy Was o naszej modlitwie i pamiętajcie że jesteśmy razem z WAMI. Polecamy Was wszystkich Bogu przez ręce Maryi i prosimy módlcie się też za nas,

2. Zapraszamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe z naszego kościoła: w niedzielę: Gorzkie Żale o godz. 15:40, a o godz. 11:00 i 16:00 Msza święta. Codziennie transmisja modlitwy różańcowej o godz. 20:30. W piątek transmisja Drogi Krzyżowej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do łączności duchowej z nami!! Wszystkie transmisję dostępne są tutaj: 
https://www.youtube.com/channel/UC7d4NoRNtxZrj5kdD4VvITA…

3. Informujemy wiernych, że w tym roku nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej. Istnieje możliwość spowiedzi indywidualnej w dni powszednie (poniedziałek-sobota) w godzinach 17:00 - 18.30, zachowajmy odpowiednią odległość wchodźmy do kościoła pojedynczo, pamiętając o zarządzeniu że w kościele może przebywać 5 osób. Prosimy, by ci, którzy mają pilną potrzebę spowiedzi, nie zwlekali z tym. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, a także osoby, które powróciły z zagranicy, a nie odbyły jeszcze kwarantanny wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów. Przypominamy, że okres, w którym możemy przyjąć Komunię wielkanocną, czyniąc zadość przykazaniu kościelnemu trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (w tym roku do 7 czerwca).

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie tradycyjnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Jeśli ktoś praktykuje Dziewięć Pierwszych Piątków i jeszcze nie skończył, niech podejdzie do tego ze spokojem. Bóg zna nasze pragnienie, pozwoli nam zrealizować to postanowienie jeszcze nie raz i ze spokojnym sercem. W pierwszą sobotę odwołane są wizyty z posługą sakramentalną u chorych.

5. Arcybiskup Częstochowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników nie licząc sprawującego kult i posługujących. Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Osoby starsze i chore powinny pozostać w domu. Prosimy, aby w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkować się tym ograniczeniom.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W tym roku odwołane są obchody Światowego Dnia Modzieży. Nie będzie też pokropienia palm.

8. Bardzo dziękujemy parafianom i sympatykom za dar modlitwy w naszej intencji oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane do skarbony i przesyłane na konto parafialne. Dzięki nim parafia może funkcjonować mimo braku składki niedzielnej.